עשה פחות, תרוויח יותר

כל העסקים הקטנים שיצא לי להכיר מתמודדים עם אותה בעיה. הם עובדים קשה, לעיתים סביב השעון ועדיין מתקשים לסגור את החודש.

לפני מספר שנים הייתי בדיוק במצב הזה. העסק שלי החל לצמוח, היו לי מספר לקוחות קבועים. ובכל זאת הייתי פקעת עצבים. הייתי עובד מסביב לשעון מהבוקר עד הלילה. עשיתי הכל החל משירות הלקוחות, עד כתיבת מאמרים לאתר, קידומו באינטרנט, הנהלת חשבונות ועוד ועוד. לא הצלחתי לישון בלילה מרוב דאגות ועצבים.

נשמע לך מוכר?

זה הסיפור כמעט של כל יזם או בעל עסק שבונה עסק מאפס. אתה מתחיל בעסק כשאתה עושה הכל וממשיך ככה גם אחרי שהוא צומח. כי אנחנו משוכנעים שאף אחד לא יוכל לעשות את העבודה כמו שאנחנו עושים אותה.

האם אתה חנוק מעבודה? גם אתה מבלה את כל היום ולילה בשיווק, אדמיניסטרציה וטיפול בלקוחות? יש סיכוי סביר שאתה לובש יותר מדי כובעים והגיע הזמן שתוותר על חלקם.

זה מחזיר אותי למאמר שקראתי בזמן שלמדתי סוציולוגיה באוניברסיטה. למרות שמדובר בתקופה שלפני המחשב האישי הוא עדיין רלוונטי. יועץ ארגוני התלווה למנהל בכיר במשך יומיים. בכל יום המנהל סיים את העבודה בשעות הלילה המאוחרות ולקח איתו הביתה שתי מזוודות מלאות מסמכים להשלמת העבודה. בכל בוקר הוא התעורר וחזר למשרד עם המזוודות מבלי שהפסיק כלל לפתוח אותן.

בזמן השהייה במשרד הוא עבד 10 עד 12 שעות ללא הפסקה. עונה לטלפונים, ניהל שיחות עם המנהלים והעובדים שלו. הוא מעולם לא הגיע למסמכים שהיו ספונים במזוודות. הוא למעשה היה כמו העכבר הקטן שרץ על הגלגל בכלוב שלו.

כשהיועץ הארגוני ניתח את ההתנהלות של אותו מנהל בכיר הוא הגיע למסקנה שעובדים הכפופים לו היו יכולים לבצע 80% מהמשימות שהעסיקו אותו.

רוב המנהלים הבכירים מבצעים עבודות פקידויות בכ-30% מהזמן שלהם. בעלי עסקים עסוקים במשימות טריוויאליות ב-50% מהזמן.

האם גם אתה מעסיק את עצמך מדי יום במשימות שאתה יכול להעביר לעובד אחר.

האם אתה שקוע בשוטף או בהצמחת העסק שלך?

אתה יכול להיות ה-עסק או שאתה יכול לנהל את העסק, אבל אתה לא תוכל לעשות את שניהם.

קשה לשחרר. הרי אחת הסיבות שבחרנו להקים עסק זה מפני שאנחנו אוהבים שליטה. או שאולי מה שמטריד אותנו זה המחיר שנאלץ לשלם על עזרה חיצונית.

אני רוצה לשתף אותך בחוויה אישית שלי שהייתה בבחינת סטירת לחי. שנתיים אחרי שהקמתי את העסק שלי, הייתי פקעת עצבים. הייתי מעורב בכמה פרויקטים ועבדתי מהבוקר ועד הלילה. אך גם בלילה לא הצלחתי להירגע. חייתי בחרדה קשה והלקאה עצמית אין סופית שאני לא עושה מספיק. גרוע מזה שלא הצלחתי להירדם, כך שהמתח והעצבים רק התאמצו.

קיבלתי החלטה לפנות לעזרה. הלכתי לפסיכולוג כדי שזה יסייע לי סוף סוף לישון. באמצע הפגישה שלנו אחרי שתיארתי לו את מצבי הוא פשוט אמר "אבינועם מה יעזור לך כל הכסף בעולם אם תחטוף התקף לב בגיל 35". זו היית סטירת הלחי שלי. ומשם הדרך להעסקת העובד הראשון שלי הייתה קצרה.

כמה בדיוק הזמן שלך שווה? 50 ₪ לשעה? אולי 100 או 200 ואפילו 1000 שקלים. כל עוד אתה מבזבז זמן על מטלות שמשהו אחר יכול לבצע תמורת 20 או 30 ₪ לשעה אתה מגביל את הפוטנציאל האמיתי של העסק שלך.

אם גם אתה כמו כל בעל העסק הקטן הממוצע עסוק ב-75% מהזמן במילוי משימות פקידויות, אדמיניסטרטיביות ותפעוליות אתה מרוויח רק 10 שעות מתוך 40 שעות בשבוע עבודה.

גם אם אתה מרוויח 2,000 שקל לשעה יהיה לך קשה להכניס יותר מ-150,000 ₪ לשנה.  לכן עליך לחשוב על פתרונות שתעביר חלק מהעבודה לאחרים.

הצלחה אמיתית אף פעם לא מגיעה כשאתה עושה הכל בעצמך

לרוב בעלי העסקים ומנהלים בכירים קשה להאציל סמכויות. הם לא מוכנים לוותר על תחומים שהיו בשליטתם במשך שנים. אני יכול להעיד שבמקרה האישי שלי העובדים ששכרתי ביצעו את העבודה הרבה יותר טוב ממני. הבנתי שישנם אנשים שיאהבו לעשות את מה שאתה שונא.

האמת היא שאף אחד לא הצליח בגדול בכוחות עצמו. אני בטוח שביל גייטס אף פעם ראה את עצמו כסוליסט. גייטס מעולם לא חשב שהוא יכתוב את הקודים של Windows יתכנן את האריזה, יעשה את ההפצה, השיווק ויתן תמיכה ללקוחות. אם אתה רוצה לגדול אתה חייב ל'היפטר' מהמטלות שאחרים יכולים לבצע בזול וטוב יותר.

הכסף בא והולך אבל הזמן שלך באמת יקר. תמיד תוכל להרוויח עוד כסף בחודש הבא או בשנה הבאה. אך הזמן שלנו מוגבל. זו האחריות שלך להשתלט על הזמן ולנצל אותו בחוכמה כדי לעשות דברים שרק אתה יכול.

איך להאציל סמכויות ולהגדיל את העסק שלך?

צעד 1

צור טבלה (על נייר או במחשב) עם 3 טורים.

  • בטור הראשון תכתוב את המטלות שתוכל ללמד משהו אחר או להוציא מהעסק (מיקור חוץ)
  • בטור השני ציין אילו תחומים תצטרף עזרה של מומחים: משפטים, כספים, שיווק וכיו"ב
  • בטור השלישי ציין אילו מטלות רק אתה תוכל לבצע

צעד 2

שכור פרילנסר (עובד לפי שעות או פר פרויקט) או שתשקול עובד במשרה חלקית

שיבצע את כל המטלות המופיעות בטור הראשון.

צעד 3

לגבי הטור השני, מצא מומחים שיכולים לקצר את הזמן שלך להשגת היעדים. עשה מחקר קצר, בקש הפניות והמלצות מקולגות.

צעד 4

תתחיל להתמקד בעשייה וביצוע של מטלות המצוינות בטור השלישי. אלה הן המטלות הרווחיות ביותר. אלה גם בטח הדברים שאתה אוהב ונהנה לעשות.

ידהים אותך לראות כמה זמן תוכל לפנות לעצמך כדי שתתמקד בפעולות שיצמיחו את העסק שלך.

שבוע מעולה,

אבינועם שחר

נ.ב. אני חוגג את העצמאות שלי ומעניק 15% הנחה על ערכת קופי פייסט לכסף תפוס את העותק שלי עכשיו

מעל 4,000 אנשי עסקים ויזמים כבר הזמינו

13 סודות שיווקיים שהוציאו אותי מחובות חונקים לרווחים עודפים

לזמן מוגבל!

קבל את הספר בחינם! שלם רק עבור המשלוח

"5 שיטות להגדיל את המכירות מהאינטרנט עכשיו!" מלא את הפרטים לקבלת המדריך (זה בחינם!)

פוסטים אחרונים

שמעת על תיאורית הברבור השחור?

הכוונה לאירוע בלתי צפוי, עם סיכוי ממש קטן להתרחש בעל השלכות מרחיקות לכת. לדוגמא: פיגועי ה-11 בספטמבר. זוג מטוסים שרוסקו לתוך מגדלי התאומים והפילו אומה שלמה על

שלושה טיפים לשיווק בזמן מיתון

הנה שלושה טיפים למכירות בזמן מיתון. טיפ 1# לשנות את ה"מי" שלכם. כלומר למכור לאנשים שמוכנים להשקיע במה שיש לכם להציע. למשל, בזמן שכל העולם

גלילה לראש העמוד

טיל!

הפניה התקבלה

יכול להיות שיקח לגמדים שלנו בסייברספייס כמה שעות עד שיחזרו אליך. אבל זה לא יקח יותר מ-24 שעות. 

כבר יצא לך לראות את ההצעה שלנו ל'שיווק בלי בולשיט'?