מחאת העצמאים

בעל עסק קטן אתה המטרה מספר 1 של המדינה. אם אתה עצמאי ובעל עסק קטן אתה משלם את הכי הרבה מיסים.

כולם יודעים שהטייקונים אף פעם לא משלמים את כמות המיסים שאתה משלם. הם תמיד ימצאו מקלט מס, חבר במס הכנסה שיעשה הנחה. מילא אם המדינה הייתה מעבירה את הכסף למי שבאמת צריך אותו. אבל המדינה בוחרת לתת לטייקונים כל מיני מענקים כדי שהם יוכלו לממן את המטוסים הפרטיים, היאכטות והבחורות שלהם.

בכל יום אני והלקוחות שלי – בעלי העסקים הקטנים – מתמודדים עם נציג של המדינה: רשויות המס , הרשיות המקומיות או משרדי הממשלה או נציגי הטייקונים בדמות הבנקים וחברות האשראי. וכל יום אלה מעמידים מולנו מכשולים שהמטרה שלהם להפיל אותנו: קנסות, עיקולים ונוהלים בירוקרטים מעייפים.

ביבי ברק וליברמן הם נהנתנים בינלאומיים. כבר שנים שאף לא אחד מהם הוציא שקל מהכיס שלו לשלם על משהו. הם כולם התעשרו על חשבוננו ומתחככים עם טייקונים ומעשנים איתם סיגרים.

כסטודנט הייתי פעיל במרצ. כיו"ר ארגון הסטודנטים של המפלגה האמנתי בסוציאליזם. כיום אחרי יותר מ6 שנים כעצמאי אני "חזיר קפטליסטי". אני מאמין בשוק חופשי ושלאדם מגיע תגמול על פי הכישרון והתרומה שלו לשוק.

בארץ אין שוק חופשי. יש קרטל של הון ושלטון. המערכת לא מעודדת יזמות. היא בנויה לשרת את האוליגרכים בפוליטיקה והכלכלה.

בימים האחרונים גינו עיתונאים ואנשי תקשורת את נתניהו ואימוץ התאוריות הכלכליות של מילטון פרידמן אבי הניאו לברליזם. לשיטתם פרידמן מייצג את ה"קפיטליזם החזירי" במלוא הדרו.

הכלכלה בישראל אפילו לא קרובה למודל של פרידמן. אם היה כאן ה"קפילטליזם החזירי" שפרידמן דיבר עליו, המדינה לא הייתה מכשילה כל נסיון לצור תחרות אמיתית בשוק. המדינה לא הייתה מוכרת במחירי חיסול את נכסיה לקבוצה מצומצמת של אוליגרכים. ליטר חלב לא היה עולה 7 שקל אלא 2.8 שקל כמו בכל אירופה.

המדינה חייבת להוריד את המיסים ואת ההתערבות בחיי העסקים הקטנים. להוריד את המכסות על היבוא. להפסיק לשרת את הטייקונים ולפתוח את השוק לתחרות אמיתית. להוריד את הרגולציה וכך לתת ליזמים עוד פתרונות אשראי בנקאים וחוץ בנקאים. לתת לעסקים קטנים המעסיקים 70% מהעובדים במדינה הזדמנות אמיתית לפרוח.

לזמן מוגבל!

מעל 4,000 אנשי עסקים ויזמים כבר הזמינו

13 סודות שיווקיים שהוציאו אותי מחובות חונקים לרווחים עודפים

קבל את הספר בחינם! שלם רק עבור המשלוח

"יעוץ למיליונים: איך לבנות עסק מבוסס מומחיות של 7 ספרות" מלא את הפרטים לקבלת המדריך (זה בחינם!)

פוסטים אחרונים

גלילה לראש העמוד

טיל!

הפניה התקבלה

יכול להיות שיקח לגמדים שלנו בסייברספייס כמה שעות עד שיחזרו אליך. אבל זה לא יקח יותר מ-24 שעות. 

כבר יצא לך לראות את ההצעה שלנו ל'שיווק בלי בולשיט'?